Зустріч з випускниками
МИ БЕЗ ВАС, ЩО ДЕРЕВО БЕЗ КОРІННЯ
Сценарій вечора - зустрічі випускників минулих років.
Лунають мелодії шкільних пісень . Музика стихає.
Дівчинка та хлопчик (ведучі) в шкільній формі заходять до залу й дзвонять шкільним дзвінком, піднімаються на сцену й дзвонять в центрі сцени ….залишають дзвінок на сцені на почесному спеціально відведеному місці.
Сценка(троє одинадцятикласників та п’ятикласник).
Після дзвоника, що пролунав з’являються одинадцятикласники, які не поспішають. В одного у руках піца, в другого – сок у пляшечці, а в третього – кава з тістечком. Позаду біжить «розтріпаний, захеканий» п’ятикласник з рюкзаком на одному плечі. Він «влітає» в старшокласників, пробивається крізь них і з переляканими очима запитує:
П’ятикласник:А дзвінок вже був?
Одинадцятикласник:Був. (повільно і посміхаючись).
П’ятикласник: А де 4 кабінет?
Одинадцятикласники : Там. (Троє показують у різні сторони. Сміються.).
Хлопчик біжить шукати аудиторію.
Одинадцятикласник: А пам’ятаєте, як ми теж були такими.
Одинадцятикласник:Теж боялися учителів, боялися спізнитися на урок.
Одинадцятикласник: А тепер ми «дембеля», нам нічого не страшно.
Одинадцятикласник: А ДПА, а ЗНО?
Одинадцятикласник: А який урок зараз у нас?
Одинадцятикласник: Алгебра.
Одинадцятикласник: Ой! Побігли.
Учні намагаються все з’їсти і починають бігти. Їх зупиняють ведучі.
Ведучий:Друзі, зупиніться! Цей дзвінок не для вас.
Ведуча:Сьогодні він звучить для всіх присутніх у цьому залі.
Ведучий:Дзвенить дзвінком.
Це дзвенить шкільний дзвінок
Щиро, любо і сердечно.
Під який ви кожен раз
Йшли у школу, в рідний клас.
Ведуча:Дзвенить дзвінком.
Це дзвенить шкільний дзвінок
І ці звуки милозвучні
Вас зворушили, напевно,
Бо були колись й ви учні.
Ведучий:Дзвенить дзвінком.
Добрий вечір, дорогі вчителі, випускники різних поколінь та учні школи! Щиро вітаємо вас на цьому урочистому святі.
Ведуча:
Лютий знов запросив у ліцей
І теплом у душі зустрічає.
Дім наш зранку повний гостей
Своїх ластів'ят він вітає.
Ведучий:Золотою симфонією для вас прозвучала мелодія шкільного дзвоника як відгомін далекого дитинства, у яке неможливо повернутися.
Ведучий: Тож нехай цей вечір наповниться спогадами давно минулих років…
Ведуча:Хоч залишивши стіни нашої школи, ви розійшлися різними дорогами, але всіх вас єднає одне – вогник любові до всього близького і рідного: школи, шкільних друзів, вчителів.
Ведучий:Дехто давніше, а дехто рік тому попрощався із своїм дитинством, друзями, школою. Можливо, радісним смутком того, що не повернеться, але довгожданою мрією щемить у вашій душі вогник зустрічі. Звичайно, ви зустрічаєтесь між собою, але ця зустріч особлива, тому що це – зустріч шкільних друзів.
Ведуча:Адже всі ви випускники нашої дорогої і такої рідної школи.
Щороку ліцей гостинно відчиняє двері, запрошуючи випускників у рідні стіни на вечір-зустріч.
Ведучий:
В усіх святкові, і щасливі лиця
І радісно стурбовані серця
Сьогодні свято – зустріч традиційна,
Матуся - школа наша, всіх стріча.
Ведуча:
І ми вітаєм щиро всіх присутніх
Учителів, випускників, гостей.
І хай залишиться у пам'яті майбутніх
Ця неповторна зустріч-свята мить!
Ведучий:Шановні випускники! Ваші стежки – дороги злилися сьогодні в одну, єдину, яка вас повернула в дитячо-юнацькі роки, привівши до храму науки, до рідного ліцею! Тут все, як колись: дзвінко щебече дітвора, заклопотані вчителі... Та ви вже не ті. За вами – дороги життя, такі різні і такі нелегкі... Як посивіли ваші вчителі……. Ніхто не в силах зупинити час.
Ведуча:Та сьогодні вам належить творити диво: ви не тільки зупините час, ви повернете його назад, в ті найщасливіші роки, коли світ переливається кольорами веселки, пробуджуючи в кожному серці веселкові надії. То ж бажаємо вам приємної мандрівки в шкільні роки!
Ведучий:Ідуть роки. Час змінює землю, суспільство, людей. І тільки школа залишається незмінною частиною життя кожної людини.
Слова педагога-арганізатора – Гузенко Л.Г.
Доброго вечора! Ми завжди раді бачити вас у такому колі, в колі своїх колишніх однокласників, в колі друзів і навіть рідних, які поріднилися після закінчення школи, а ще приємніше бачити серед вас, колишніх школярів, які поєднали свої долі в одну.
Звичайно, представити всіх, хто прибув на цю зустріч, неможливо, але хай мені вибачать молодші випускники, людей вже шанованих, яких ми називаємо гордістю школи, наших випускників кінця шістдесятих, сімдесятих, вісімдесятих, дев’яностих я представлю. (додається список присутніх)
Пісня Фесенко А.
Ведуча. В школі в нас нового є багато.
Заняття й класи стали вже нові.
І в школу йдем одіті як на свято,
Завжди на витівки і на підйом легкі.
Ведучий. Змін у школі є також багато,
Як у житті країни, так і в нас.
Про це багато можем розказати,
Та все ж директор знає більше нас.
Ведуча. Слово для привітання надається директору школи Бобровицькій Л.О.
(виступ і пісня)
Ведучий. В пам’яті в кожного з вас випускний вечір, потім життя прожите після закінчення школи, сім’я, виховання дітей – своєрідний підсумок. Підбиваючи підсумки, люди завжди відтворюють у пам’яті етапи пройденого шляху.
Ведуча. Тож і ми нагадаємо, як дійшли вчорашні школярі до такого життя.
(Сценки від дня народження дитини до закінчення школи)
(9 клас, сценка)
Педагог-організатор. Дорогі друзі! Наша школа – це наша історія. У ній працювала велика педагогічна сім’я, наші старші наставники, люди, які віддавали вам розум, серце, душу і здоров’я. Сьогодні вони ветерани педагогічної праці на заслуженому відпочинку, частина з них, на жаль, відійшли у вічність. Вони вже ніколи не зустрінуть вас. Вічна пам'ять їм і прошу вшанувати їх хвилиною мовчання.
На нашу зустріч сьогодні прийшла Хвост А.О. Зараз вона на заслуженому відпочинку, але душею вона в школі. Ось і сьогодні вона тут, щоб привітати вас. Слово Хвост Анні Олександрівні.( виступає і читає вірш).
Ведучий. А тепер давайте повернемося в ті незабутні роки юності, які залишаються в пам’яті, як перше кохання, перші світанки, перші успіхи та невдачі. А допоможе нам у цьому віртуальна нереальність.
Танок «Фантазія» виконує учениця 10 класу Сущенко Ан.
Ведуча. Шановні випускники 70-х років, час пролетів і змінив усе, що вас оточувало. По-різному склалося життя кожного із вас. Ми знаємо, що ви, як ніхто, пізнали справжні цінності життя. Тож підніміться, будь ласка, на сцену, щоб поділитися з нами спогадами про своє минуле життєвою мудрістю.
Ведучий.
- Як змінилася наша школа із тих пір, як ви покинули її стіни?
- Ваш улюблений предмет?
- Чи пам’ятаєте свою першу вчительку?
- Чи збулись ваші мрії?
- Ваші побажання своїм друзям, випускникам, вчителям.
(виступи випускників 70-х)
Ведуча. Випускники 70-х – це творчі і романтичні натури. Вони дарують нам свої пісні.
(Виконання пісні «Місто спить»)
Ведучий. Дякуємо вам за п’ясні, які допомогли нам уявою перенестися в далекі 70-ті.
Ведуча. Випускники 80-х завжди відрізнялись згуртованістю, ініціативністю. Саме вони були активними учасниками художньої самодіяльності, стояли біля витоків КВК, були попереду у навчанні і праці. Багато випускників 80-х залишились працювати в рідному селі. Своєю працею вони примножують багатства своєї маленької Батьківщини, дбають про її красу і благополуччя. Слово випускниці 80-х – Биковець Тамарі Миколаївні.
Вірш «То прекрасно, що ми вже батьки…»
Для батьків учні 5 класу підготували гуморески. Слово п’ятикласникам - Філонович Аліні та Дубині Аліні.
Ведучий. Тож, здолавши кілометри, повертайтеся випускники, щоб серцем відпочить! Бо, дійсно, школа – це таке місце, за порогом якого залишаються житейські будні. Тут живе дух юності, романтики, оптимізму, надії. Ювілейним є випуск 1989 року. Класний керівник Гузенко С.М.
Для випускників 80-х співає ___________________________________
Ведуча. Майже 20 років тому на своєму випускному вечорі танцювали шкільний вальс молоді, завзяті, енергійні і трішки сумні, через прощання з рідною школою, хлопці та дівчата. Запрошуємо до спогадів випускників 90-х.
- Чим сьогоднішні випускники відрізняються від вас у випускному класі?
- Чи списували ви домашні завдання?
- Як проходили ваші шкільні вечори?
- Хто був сусідом чи сусідкою по парті і що ви про нього знаєте?
- Які ваші побажання всім випускникам нашої школи?
Ведучий. Ювілярами 90-х є випускники 1999 року. Класним керівником був Гурба Віктор Григорович. Він продовжує працювати на педагогічній ниві, сіє розумне, добре, вічне. Надаємо йому слово.
Виступ В.Г.Гурби
Бажаємо Віктору Григоровичу творчої наснаги, успіхів у роботі, і щоб не було таких непорозумінь, як ось на цьому уроці.
(Сценка учнів 8 класу)
Ведуча. Випускники 90-х залишили про себе в школі дуже гарні спогади. Вони були всі різні і цим цікаві. Їхня молодість припала на неспокійні роки в житті нашої країни. То ж запрошуємо вас на дискотеку 90-х.
(Танець, учні 8-11 класів)
Ведучий. Юність… це справді найкраща пора життя людини і проходить вона в школі. Юність захоплює дружбою, мріями, першим коханням. Але… Все має свій початок і кінець. Закінчується і шкільна юність.
Ведуча. Гадаю, що мелодія шкільного дзвоника повернула на шкільний поріг випускників 2000 – 2010 років. Запрошуємо їх на урок. Цей урок особливий: ми будемо використовувати новітні технології, а це означає – активний діалог. Відповідайте без підготовки, щиро і відверто. На сцену запрошуються випускники 2000-х.
(Биковець Сергій Віт., Овсієнко Сергій Вол., Папіш Юрій Вас., Водостой Альбіна Юр., Корабльова Анна Анат., Блаженко Наталія Анат., Сердюк Олена Серг., Харченко Федір Олександрович)
Ведучий.
- Скільки учнів у вас було в першому класі?
- Чи користувалися ви шпаргалками і коли?
- Який вірш із шкільної програми ви пам’ятаєте?
Отже, молодці, всім по сучасних стандартах 12 балів. Дякуємо вам! проводжаємо оплесками випускників. Ювілейним є випуск 2009 року. Класний керівник Противень Валентина Василівна. Оплески ювілярам. Для них співають випускниці 2000-х років Матюха Наталія і Харченко Анна.
Пісня ___________
Ведуча. Шлемо найщиріші вітання нашим наймолодшим випускникам, які закінчили школу в 2010 – 2018 роках. Випускники 2014 року будуть святкувати свій перший ювілей – 5 років після закінчення школи. І ми вам, як наймолодшим випускникам поставимо найлегше завдання – за декілька хвилин дати відповідь на такі запитання: (Просимо піднятися декількох випускників і дати відповіді на запитання)
- Що ви можете сказати про свої шкільні роки? Чи збулися ваші мрії?
- Як ви зможете переконати присутніх у залі, що наша школа і наші випускники найкращі?
(Скоробагатий Владислав показує презентацію)
Ведучий. Сьогодні в нашому залі присутні ваші наставники. Вони і сьогодні, як і колись, щоранку входять в клас – бадьорі, енергійні, розумні, красиві, щоб вчити нас не тільки свого предмета, але і тому, як чесно виконувати свій обов’язок. Для вчителів учні 6 класу підготували сценку про те, як вони бачать роботу вчителя.
Ведуча. У колективі нашої школи працюють також колишні випускники. Вони продовжують традиції своїх старших наставників: прекрасні працівники, активні учасники конкурсів і художньої самодіяльності. Всіх присутніх вітають вчителі і працівники школи своїм танцем.
(Танець «Мамбо», вчителі)