Неслухняні діти - це помилки батьків при вихованні. Що ми робимо не так?
Діти, це не тільки щастя, але й дуже відповідальне випробування для батьків. В певний момент, чадо стає неслухняним та не піддається методикам впливу. Цей перекіс у вихованні відбувається коли батьки припускаються деяких помилок.
Найрозповсюдженіші помилки у вихованні дітей.
- Погрози.
Погрози такі як «Віддам тебе чужій тітці», «Залишу в дитбудинку», «Перестану любити», не приводять ні до чого хорошого. Впливу на погану поведінку вони не мають, однак це точно сформує відчуття недовіри у малюка до батьків. Така методика погіршить й без того складну ситуацію.
- Брак уваги.
Робота або домашні справи забирають весь час й на дитину не залишається вільної хвилини. Але малеча потребує уваги й найпростіший спосіб її отримати – це погана поведінка. На протязі дня робіть десятихвилинні перерви та приділяйте їх дитині, а також проведіть разом вихідні, у якомусь розважальному центрі або на природі.
- Наказовий тон.
Однією з найголовніших помилок є спілкування з дитиною через накази. Звісно вона пручається та намагається відстояти своє бачення ситуації. Дайте малюку право на вибір, всі вчаться на своїх помилках. Так дитина почне довіряти батькам та відчувати підтримку й розуміння. Це значно покращить відносини.
- Надмірна увага до меншої дитини.
Дитина почуває себе незатишно, їй не вистачає батьківської уваги й вона починає поводити себе так, щоб погано було всім.
- Нездорова критика.
Такі вислови батьків, як «Ти малюєш якісь каляки-маляки», «Пишеш наче курка лапою», «Руки у тебе з одного місця виросли», формують у малої дитини комплекси. Вона перестає намагатися чомусь навчитись та повністю втрачає віру в себе.
- Поганий приклад.
Погані слова, вчинки, зневагу до інших людей, діти поглинають наче губка. А потім вони починають практикуватись на власних батьках. Тому, думайте перед тим, як вживати лайливі слова та ображати інших.
- Виміщення негативу на дитині.
У когось з батьків вийшов невдалий день і він або вона зірвалися на дитині. А потім, щоб загладити свою провину, купили ласощі або якусь іграшку. Така поведінка найрідніших травмує дитячу психіку й заважає сформуватись поняттю, що таке добре, а що погано.
Цінуйте та приділяйте більше уваги своїм малюкам й вони будуть менше завдавати клопоту.