A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Дубовицька гімназія
Кролевецької міської ради

Істерики у дитини

Дата: 15.11.2020 14:37
Кількість переглядів: 103

У кожній родині батьки стикаються з істериками. Так діти висловлюють свою незгоду або вимагають уваги.

Важливо розуміти, як правильно діяти в цей момент і чого робити категорично не можна, щоб не погіршити ситуацію. У цій статті ми поговоримо про правило трьох «У».

Правило трьох «У» для батьків і вихователів полягає в наступному:

умовляти;

- вказувати на помилки;

- догоджати примхам.

Якщо почати умовляти дитину під час істерики: «ну не треба плакати, ну вистачить, чекай», то він почне ридати і висловлювати своє обурення ще сильніше, і затягнутися це може на довгий час.

Якщо почати вказувати на те, що дитина не має рації, наприклад, бігла і спіткнулася, при цьому не забилася, але почала кричати або плакати, а у відповідь чує: «Я ж тобі казала!». Ця фраза - як контрольний постріл, запускає істерику, і дитина, якій хотілося б в цей час прояву турботи і уваги, розуміє, що жаліти його ніхто не збирається. Вона і так знає, що неправа, не потрібно йому про це нагадувати.

Коли для припинення істерики і плачу батьки дають бажане дитині, наприклад, цукерку перед обідом, то вона зрозуміє, що так може отримати що завгодно. І тоді ця маніпуляція буде повторюватися знову і знову.

У момент, коли дитина починає кричати, битися, плакати, кусатися або просто падати на підлогу і вимагати чогось - він переживає сильні емоції.

Тому, батькам важливо правильно повестися в цей момент так, щоб в майбутньому істерик було все менше, і тривали вони недовго.

5 табу, чого точно робити не потрібно:

1. Зациклюватися на істериці

Наприклад, дитина в дитячому садку плаче, тому що сумує за мамою. Вихователь починає говорити малюкові: «Скоро мама прийде» Може навіть вказувати на двері або ворота. Так дитина не тільки не заспокоїться, а навпаки зациклиться на своєму переживанні, і почне ще більше плакати.

Замість цього досить перемкнути її увагу на позитивну діяльність. Наприклад, почати пускати мильні бульбашки або відвернути іншим способом.

2. Бити дитину

Дитина починає плакати, вимагаючи щось, або просто уваги, а може і зовсім втомилася і тому так себе поводить.

Що робить мама в цей момент - кричить на неї, шльопає по попі, починає загрожувати: більше не підеш грати і т. Д.) Дитина замість любові і ласки отримує негатив і агресію.

А достатньо лише обійняти малюка, поцілувати, поговорити з ним, і по можливості допомогти.

3. Дивитися на дитину під час істерик

Найчастіше така поведінка дитини - це маніпуляція.

У момент істерики дитина - актор, а батьки стають публікою. І якщо дати їй в цей момент увагу і пильно спостерігати за «концертом», ні до чого хорошого, а тим більше до завершення істерики, це не призведе.

Досить взяти таймаут, дати малюкові поплакати, виплеснути негативні емоції, і домовитися про те, що коли він буде готовий, ви поговорите.

При цьому досить бути поруч і займатися своїми справами.

4. Слідкувати за часом істерики

Не слід акцентувати увагу на істериці дитини, особливо якщо це маніпуляція. Потрібно ігнорувати цей момент, але робити це правильно - важливо не дати їй відчути себе непотрібним, а дати зрозуміти, що таким способом бажаного вона не отримає.

Після того, що сталося можна обговорити цю ситуацію, і знайти рішення, що робити в наступний раз, коли малюк відчує подібне.

5. Чекати, що істерики зупиняться

При правильному реагуванні батьків на істерику така поведінка, у міру дорослішання дитини, поступово сходить нанівець.

Також не варто чекати, що один метод стане порятунком - дитина дорослішає, і кожен раз це буде відбуватися з різних причин і новому «сценарієм».

Потрібно вміти адаптуватися під ситуацію і пробувати різні способи.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень